Publiczna Szkoła Podstawowa nr 3

LEKCJA OTWARTA

Dziś mieliśmy zaszczyt gościć wyjątkowych gości w naszej klasie pierwszej! Razem z rodzicami naszych uczniów, na naszą lekcję otwartą przybyły Pani Sabina Nowosielska prezydent miasta Kędzierzyn-Koźle oraz Pani Kierownik Wydziału Oświaty i Wychowania Joanna Hencel , aby poznać naszą pracę i metodykę na własne oczy.

W ramach naszej lekcji otwartej postanowiliśmy wykorzystać elementy metody Montessori, która sprawdza się w naszej szkole. Dzieci miały okazję samodzielnie wybierać zajęcia i eksplorować różnorodne materiały dydaktyczne. Obserwując naszych małych uczniów, nasi goście mieli szansę dostrzec, jak dużą radość i zaangażowanie przynosi im nauka poprzez odkrywanie świata w sposób aktywny i sensoryczny.

Podczas lekcji otwartej mogliśmy również podzielić się z rodzicami i zaproszonymi gośćmi naszym podejściem do edukacji oraz wyjaśnić, jak staramy się rozwijać umiejętności społeczne, kreatywność i samodzielność u naszych uczniów. Pani Prezydent Miasta oraz Pani Kierownik Wydziału Oświaty i Wychowania mieli okazję zobaczyć, jak ważną rolę odgrywa indywidualizacja procesu nauczania, dostosowanie do potrzeb i zainteresowań każdego dziecka.

Zakończyliśmy naszą lekcję otwartą chwilą refleksji i dyskusji, podczas której mogliśmy wymienić się spostrzeżeniami i pomysłami na dalszą współpracę. Była to niezwykle inspirująca i owocna wizyta, która jeszcze bardziej utwierdziła nas w przekonaniu, że wspólnymi siłami możemy kontynuować tworzenie wyjątkowego środowiska edukacyjnego dla uczniów.

KĘDZIERZYN-KOŹLE Miasto możliwości

Publiczna Szkoła Podstawowa nr 3 Kędzierzyn-Koźle

Więcej aktualności

Iza

KONKURS PIĘKNEGO CZYTANIA

Dnia 20 kwietnia w PSP nr 20 odbył się Miedzyszkolny Konkurs Pięknego Czytania. Organizatorkami Konkursu były Panie: Marzena Czekała i Dorota Słotwińska. Czytających oceniało profesjonalne JURY w składzie: mgr Grażyna Wilk – emerytowana wice dyrektor PSP nr 12,nauczyciel klas I-III mgr Elżbieta Pojasek-Ośko – nauczyciel

Czytaj więcej »
Iza

AKCJA ŻONKILE

Łączy nas pamięć Uczniowie klasy V oraz VII wzięli udział w akcji społeczno-edukacyjnej Żonkile, która upamiętnia powstanie w getcie warszawskim. Obejrzeliśmy ciekawe filmy przygotowane przez Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN. Rozmawialiśmy o czasach, których już nie ma, ale chcemy o nich pamiętać.

Czytaj więcej »
Iza

WIZYTA W TEATRZE

Dnia 15.04.2024 r.klasy 1-3 wybrały się na spektakl pt. „O małej syrence w niejednej piosence”. Celem wycieczki było rozbudzenie zainteresowania sztuką teatralną poprzez bezpośredni kontakt z teatrem i aktorami. Uśmiechy oraz gromkie brawa po spektaklu są z pewnością dowodem na to, że pobyt w teatrze

Czytaj więcej »
Skip to content