Publiczna Szkoła Podstawowa nr 3

Jasełka szkolne

Grudniowe święta sprawiają, że cały świat chociaż na chwilę się zatrzymuje. Każdy z nas z niecierpliwością czeka na ubieranie choinki, wigilijny stół, śpiewanie kolęd, łamanie się opłatkiem, czy ogólnie – na możliwość spotkania się z rodziną. Wielu dorosłych przyzna, że wraz z upływem czasu czar świąt znika przykryty mgłą codziennych obowiązków. Nie da się ukryć, że niejeden chciałby wrócić do lat młodości, kiedy na każdym kroku zauważało się świąteczne akcenty, które łatwiej trafiały do świadomości i rozsiewały w niej miłą atmosferę oczekiwania. Wielu z nas zapewne ciepło wspomina szkolne jasełka organizowane każdego roku z okazji nadchodzących świąt. Całe szczęście owa tradycja nie znika i kultywujemy ją z wielką pieczołowitością.

Ciszę betlejemskiej Nocy i radość Narodzin przeżywaliśmy ponownie w piątek 22 grudnia br. za przyczyną uczniów naszej szkoły, którzy wcielili się w postacie biblijne, wystawiając wyjątkowe przedstawienie artystyczno-wokalne, czyli Jasełka. Uroczyste spotkanie uświetnili swoją obecnością rodzice , dziadkowie i inni najbliżsi naszych uczniów .

Szkolni aktorzy zaprezentowali tradycyjną historię narodzin Jezusa Chrystusa.w nowoczesny sposób . Jasełka udowodniły, że w naszej szkole nie brakuje wspaniałych talentów. Uczniowie przygotowywali się z wielkim zaangażowaniem. Stroje, muzyka, a przede wszystkim gra aktorska sprawiły, że nasze serca wypełniła radość i wprowadziła w świąteczny klimat. Ukazane zostały odwieczne wartości takie jak miłość, życzliwość, nadzieja i radość.

Fot: pan Cyprian Wiśniowski–> dziękujemy.

Więcej aktualności

Iza

LEKCJA OTWARTA

Dziś mieliśmy zaszczyt gościć wyjątkowych gości w naszej klasie pierwszej! Razem z rodzicami naszych uczniów, na naszą lekcję otwartą przybyły Pani Sabina Nowosielska prezydent miasta Kędzierzyn-Koźle oraz Pani Kierownik Wydziału Oświaty i Wychowania Joanna Hencel , aby poznać naszą pracę i metodykę na własne oczy.

Czytaj więcej »
Iza

WYCIECZKA SZKOLNA DO OPOLA FASCYNUJĄCY ŚWIAT NAUKI I PARK TRAMPOLIN

Dzisiaj nasi uczniowie mieli niezwykłą przyjemność odwiedzić Opole i odkryć fascynujący świat nauki oraz skakać na trampolinach w Parku TRAMPOLIN! W Zaczarowanym Świecie Nauki poznawaliśmy tajniki fizyki, chemii i biologii w sposób niezwykle interaktywny i zabawny! Doświadczenia, które mogliśmy sami przeprowadzać, pozwoliły nam lepiej zrozumieć

Czytaj więcej »
Iza

MIEJSKI KONKURS MATEMATYCZNY

W dniu 1 lutego uczniowie klasy VII Krzysztof Rzepliński i Adam Urbanowski brali udział w etapie miejskim Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego. Zaprezentowali się doskonale. Krzysztof Rzepliński zajął II miejsce, a Adam Urbanowski III miejsce w mieście. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Czytaj więcej »
Skip to content