Publiczna Szkoła Podstawowa nr 3

HALLOWEENOWA TRÓJKA

Halloween to tradycja odległa od nas kulturowo i geograficznie, ale warto jej poświęcić miejsce z kilku powodów.

Po pierwsze – warto poznawać zwyczaje w innych krajach, po drugie – w wyniku przenikania się kultur – halloweenowe dynie coraz częściej zaglądają do Polski, a po trzecie – dla nas najważniejsze – Halloween stanowi dobrą okazję do poćwiczenia różnych umiejętności w wesoły, żartobliwy sposób, a taką naukę nasze dzieci lubią przecież najbardziej 🙂.

Dziś w naszej odbyła się impreza halloweenowa: były strasznie piękne przebranie, pięknie zdobione dynie oraz konkurs na ozdobę hallowynową.

Dziękujemy przedstawicielom Samorządu Uczniowskiego oraz nauczycielom za organizację imprezy.

Zabawy było ci nie miara , a co najważniejsze było bardzo strasznie 🙂

Więcej aktualności

Iza

POTYCZKI Z TECHNIKĄ W ZSTIO 2023

Uczniowie naszej szkoły w składzie Adam Urbanowski, Adam Święconek oraz Krzysztof Rzepliński zdobyli VI miejsce w Turnieju Wiedzy Technicznej ” Potyczki z techniką” w ZSTiO w Kędzierzynie-Koźlu. Konkurs obejmował wiedzę z takich przedmiotów jak: informatyka, fizyka, matematyka, j. angielski, j. niemiecki, technika, mechatronika. GRATULUJEMY SUKCESU

Czytaj więcej »
Iza

ŚWIATOWY DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI

Już po raz kolejny 21 listopada obchodzimy w nasze szkole Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień. pod hasłem: „ Bądź dla wszystkich życzliwy, a świat będzie szczęśliwy…” Dzień ten służy promowaniu idei pokoju na całym świecie poprzez okazywanie przyjaznych emocji. Były wspólne rozmowy na temat życzliwości

Czytaj więcej »
Iza

DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA- 17.11.2023

W dniu 17 listopada w naszej szkole odbył się Międzynarodowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Od rana na wszystkich uczniów, rodziców i nauczycieli czekało wiele atrakcji. Można było zagrać w Matematyczną Ruletkę, sprawdzić swoją wiedzę z tabliczki mnożenia poprzez udział w loterii. Na wszystkich znawców tabliczki mnożenia

Czytaj więcej »
Skip to content