Publiczna Szkoła Podstawowa nr 3

HALLOWEENOWA TRÓJKA

Halloween to tradycja odległa od nas kulturowo i geograficznie, ale warto jej poświęcić miejsce z kilku powodów.

Po pierwsze – warto poznawać zwyczaje w innych krajach, po drugie – w wyniku przenikania się kultur – halloweenowe dynie coraz częściej zaglądają do Polski, a po trzecie – dla nas najważniejsze – Halloween stanowi dobrą okazję do poćwiczenia różnych umiejętności w wesoły, żartobliwy sposób, a taką naukę nasze dzieci lubią przecież najbardziej 🙂.

Dziś w naszej odbyła się impreza halloweenowa: były strasznie piękne przebranie, pięknie zdobione dynie oraz konkurs na ozdobę hallowynową.

Dziękujemy przedstawicielom Samorządu Uczniowskiego oraz nauczycielom za organizację imprezy.

Zabawy było ci nie miara , a co najważniejsze było bardzo strasznie 🙂

Więcej aktualności

Iza

KONKURS PIĘKNEGO CZYTANIA

Dnia 20 kwietnia w PSP nr 20 odbył się Miedzyszkolny Konkurs Pięknego Czytania. Organizatorkami Konkursu były Panie: Marzena Czekała i Dorota Słotwińska. Czytających oceniało profesjonalne JURY w składzie: mgr Grażyna Wilk – emerytowana wice dyrektor PSP nr 12,nauczyciel klas I-III mgr Elżbieta Pojasek-Ośko – nauczyciel

Czytaj więcej »
Iza

AKCJA ŻONKILE

Łączy nas pamięć Uczniowie klasy V oraz VII wzięli udział w akcji społeczno-edukacyjnej Żonkile, która upamiętnia powstanie w getcie warszawskim. Obejrzeliśmy ciekawe filmy przygotowane przez Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN. Rozmawialiśmy o czasach, których już nie ma, ale chcemy o nich pamiętać.

Czytaj więcej »
Iza

WIZYTA W TEATRZE

Dnia 15.04.2024 r.klasy 1-3 wybrały się na spektakl pt. „O małej syrence w niejednej piosence”. Celem wycieczki było rozbudzenie zainteresowania sztuką teatralną poprzez bezpośredni kontakt z teatrem i aktorami. Uśmiechy oraz gromkie brawa po spektaklu są z pewnością dowodem na to, że pobyt w teatrze

Czytaj więcej »
Skip to content