Publiczna Szkoła Podstawowa nr 3

JESIENNA ŚCIEŻKA SENSORYCZNA

W czwartek 26 października, uczniowie naszej szkoły mieli możliwość spacerowania po bardzo nietypowej ścieżce – „Jesiennej ścieżce sensorycznej”.

Co to jest ścieżka sensoryczna? Jest to tor dla dzieci, który ma za zadanie rozwianie zmysłu dotyku u dzieci, rozwijanie motoryki dużej, równowagi i koordynacji ruchowej, stymulowanie receptorów znajdujących się na nogach czy rozwijanie wyobraźni u dzieci.

Każde dziecko wchodząc na salę, w której była przygotowana ścieżka sensoryczna rozbierało buty i skarpetki i bosymi stopami spacerowało po nietypowych podłożach: korze, kasztanach, żołędziach, patykach, mchu,suchych lisciach i szyszkach, które budziły u dzieci największe obawy.Pomimo niepewności i obaw wszystkie dzieci chętnie wzięły udziałów w zabawie,która niosła niezapomniane dotykowe doznania.

Więcej aktualności

Iza

KONKURS PIĘKNEGO CZYTANIA

Dnia 20 kwietnia w PSP nr 20 odbył się Miedzyszkolny Konkurs Pięknego Czytania. Organizatorkami Konkursu były Panie: Marzena Czekała i Dorota Słotwińska. Czytających oceniało profesjonalne JURY w składzie: mgr Grażyna Wilk – emerytowana wice dyrektor PSP nr 12,nauczyciel klas I-III mgr Elżbieta Pojasek-Ośko – nauczyciel

Czytaj więcej »
Iza

AKCJA ŻONKILE

Łączy nas pamięć Uczniowie klasy V oraz VII wzięli udział w akcji społeczno-edukacyjnej Żonkile, która upamiętnia powstanie w getcie warszawskim. Obejrzeliśmy ciekawe filmy przygotowane przez Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN. Rozmawialiśmy o czasach, których już nie ma, ale chcemy o nich pamiętać.

Czytaj więcej »
Iza

WIZYTA W TEATRZE

Dnia 15.04.2024 r.klasy 1-3 wybrały się na spektakl pt. „O małej syrence w niejednej piosence”. Celem wycieczki było rozbudzenie zainteresowania sztuką teatralną poprzez bezpośredni kontakt z teatrem i aktorami. Uśmiechy oraz gromkie brawa po spektaklu są z pewnością dowodem na to, że pobyt w teatrze

Czytaj więcej »
Skip to content