Publiczna Szkoła Podstawowa nr 3

JESIENNA ŚCIEŻKA SENSORYCZNA

W czwartek 26 października, uczniowie naszej szkoły mieli możliwość spacerowania po bardzo nietypowej ścieżce – „Jesiennej ścieżce sensorycznej”.

Co to jest ścieżka sensoryczna? Jest to tor dla dzieci, który ma za zadanie rozwianie zmysłu dotyku u dzieci, rozwijanie motoryki dużej, równowagi i koordynacji ruchowej, stymulowanie receptorów znajdujących się na nogach czy rozwijanie wyobraźni u dzieci.

Każde dziecko wchodząc na salę, w której była przygotowana ścieżka sensoryczna rozbierało buty i skarpetki i bosymi stopami spacerowało po nietypowych podłożach: korze, kasztanach, żołędziach, patykach, mchu,suchych lisciach i szyszkach, które budziły u dzieci największe obawy.Pomimo niepewności i obaw wszystkie dzieci chętnie wzięły udziałów w zabawie,która niosła niezapomniane dotykowe doznania.

Więcej aktualności

Iza

POTYCZKI Z TECHNIKĄ W ZSTIO 2023

Uczniowie naszej szkoły w składzie Adam Urbanowski, Adam Święconek oraz Krzysztof Rzepliński zdobyli VI miejsce w Turnieju Wiedzy Technicznej ” Potyczki z techniką” w ZSTiO w Kędzierzynie-Koźlu. Konkurs obejmował wiedzę z takich przedmiotów jak: informatyka, fizyka, matematyka, j. angielski, j. niemiecki, technika, mechatronika. GRATULUJEMY SUKCESU

Czytaj więcej »
Iza

ŚWIATOWY DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI

Już po raz kolejny 21 listopada obchodzimy w nasze szkole Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień. pod hasłem: „ Bądź dla wszystkich życzliwy, a świat będzie szczęśliwy…” Dzień ten służy promowaniu idei pokoju na całym świecie poprzez okazywanie przyjaznych emocji. Były wspólne rozmowy na temat życzliwości

Czytaj więcej »
Iza

DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA- 17.11.2023

W dniu 17 listopada w naszej szkole odbył się Międzynarodowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Od rana na wszystkich uczniów, rodziców i nauczycieli czekało wiele atrakcji. Można było zagrać w Matematyczną Ruletkę, sprawdzić swoją wiedzę z tabliczki mnożenia poprzez udział w loterii. Na wszystkich znawców tabliczki mnożenia

Czytaj więcej »
Skip to content