Publiczna Szkoła Podstawowa nr 3

Wycieczka klasy IV do Muzeum Ziemi Kozielskiej

W piątek 27 lutego klasa IV wraz z wychowawcą udała się na fantastyczną lekcję histori ,,W średniowiecznej skrzyni” do Muzeum Ziemi Kozielskiej w Kożlu Uczestniczyliśmy w wykładzie na temat strojów średniowiecznych , a następnie w warsztatach podczas , których nauczyliśmy się tkania na krośnie
Pani prowadząca, ubrana w strój historyczny, przybliżyła uczniom garderobę średniowiecznej mieszczanki, dworzanina i damy. Prezentowała przygotowane elementy strojów, opowiadała o ich pochodzeniu, strukturze i przeznaczeniu.
To był fantastyczny czas – dziękujemy. Dzieciom bardzo się podobało !

Więcej zdjęć na szkolnym facebooku

https://www.facebook.com/zsm5kk/posts/pfbid02gbn5qTX8VkfMML4ta8pjU7pfPV77766r8MJDE2H44SWLKDfTazQ8zQraqBxZWiR1l

Więcej aktualności

Iza

Wycieczka klasy III

Klasa 3 na wycieczce. W poniedziałek 2.10. uczniowie klasy 3 miali okazję wspólnie miło spędzić czas. Byliśmy w restauracji na lodach. Następnie odwiedziliśmy miejsce pamięci ofiar II wojny światowej, nawiązując do dzisiejszego Dnia Pamięci Cywilnej Ludności Powstańczej Warszawy. Podczas wycieczki pogoda i humory dopisały:)

Czytaj więcej »
Iza

IV Integracyjny Miting Lekkoatletyczny

Dnia 28.09.2023 w słoneczny czwartek uczniowie klasy V wzięli udzał w IV Integracyjnym Mitingu Lekkoatletycznym na Stadionie ,,Kuźniczka ” w Kędzierzynie Koźlu. Celem organizacji imprezy było :podsumowanie efektów szkoleniowych uzyskanych w trakcie treningów oraz wzmacnianie poczucia własnej wartości poprzez udział w zawodach i odnoszenie sukcesów.

Czytaj więcej »
Iza

Europejski Dzień Języków Obcych 27.09.2023

Dnia 27 września obchodziliśmy Europejski Dzień Języków Obcych. Odbył się konkurs językowy „Translate It”, podczas, którego wszyscy uczniowie tłumaczyli wylosowane słówka. Na zajęciach języka angielskiego odbyły się quizy i zadania w grupach mające na celu poznanie innych kultur europejskich. Wszystkim uczestnikom wydarzenia dziękujemy i życzymy

Czytaj więcej »
Skip to content