Publiczna Szkoła Podstawowa nr 3

Wycieczka klasy IV do Muzeum Ziemi Kozielskiej

W piątek 27 lutego klasa IV wraz z wychowawcą udała się na fantastyczną lekcję histori ,,W średniowiecznej skrzyni” do Muzeum Ziemi Kozielskiej w Kożlu Uczestniczyliśmy w wykładzie na temat strojów średniowiecznych , a następnie w warsztatach podczas , których nauczyliśmy się tkania na krośnie
Pani prowadząca, ubrana w strój historyczny, przybliżyła uczniom garderobę średniowiecznej mieszczanki, dworzanina i damy. Prezentowała przygotowane elementy strojów, opowiadała o ich pochodzeniu, strukturze i przeznaczeniu.
To był fantastyczny czas – dziękujemy. Dzieciom bardzo się podobało !

Więcej zdjęć na szkolnym facebooku

https://www.facebook.com/zsm5kk/posts/pfbid02gbn5qTX8VkfMML4ta8pjU7pfPV77766r8MJDE2H44SWLKDfTazQ8zQraqBxZWiR1l

Więcej aktualności

Iza

Pierwszy dzień wiosny

Tak witamy wiosnę w naszej szkole 🙂 wspólne tańce, wybory najlepszych wiosennych ubiorów i wyjście na WODNE OKKO – to tylko niektóre atrakcje dzisiejszego dnia . Popatrzcie sami…

Czytaj więcej »
Iza

Miejski Konkurs Matematyczny

Dziś uczniowie naszej szkoły brali udział w Miejskim Turnieju Matematycznym 😀😊. Wszyscy uczniowie zaprezentowali się cudownie.W kategorii klas 4 Oliwer Cor zajął III miejsce,W kategorii 6 i 7 Krzysztof Rzepliński zajął II miejsce.W kategorii klas 8 Adamowi Borodziuk zabrakło 2 pkt. do zajęcia III miejsca.Pozostali

Czytaj więcej »
Skip to content