Publiczna Szkoła Podstawowa nr 3

Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego

Dzisiaj w naszej szkole obchodzimy święto języka ojczystego! To doskonała okazja, aby celebrować naszą piękną polszczyznę i uczyć się jej jeszcze lepiej.

W ciągu dnia uczniowie mieli okazję brać udział w różnego rodzaju konkursach językowych. Zorganizowaliśmy łamańce językowe, gdzie musieliśmy poprawnie wymówić trudne wyrazy i zdania. Było to nie tylko zabawne, ale również edukacyjne.

Nie mogło też zabraknąć tradycyjnych kalamburów, które sprawiły, że każdy musiał skorzystać ze swojej wiedzy językowej, aby rozwiązać zagadki.

Święto języka ojczystego to doskonała okazja do promocji kultury językowej i pielęgnowania naszych językowych tradycji. Cieszymy się, że możemy wspólnie świętować nasz piękny język i rozwijać nasze umiejętności językowe. Wszyscy jesteśmy dumni z naszej ojczystej mowy i z przyjemnością ją pielęgnujemy.

Dziękujemy wszystkim uczniom i nauczycielom za udział w obchodach oraz zaangażowanie w promocję naszego języka ojczystego. Niech Polska mowa trwa i rozwija się w naszej szkole! 🇵🇱📚

Więcej aktualności

Iza

KONKURS PIĘKNEGO CZYTANIA

Dnia 20 kwietnia w PSP nr 20 odbył się Miedzyszkolny Konkurs Pięknego Czytania. Organizatorkami Konkursu były Panie: Marzena Czekała i Dorota Słotwińska. Czytających oceniało profesjonalne JURY w składzie: mgr Grażyna Wilk – emerytowana wice dyrektor PSP nr 12,nauczyciel klas I-III mgr Elżbieta Pojasek-Ośko – nauczyciel

Czytaj więcej »
Iza

AKCJA ŻONKILE

Łączy nas pamięć Uczniowie klasy V oraz VII wzięli udział w akcji społeczno-edukacyjnej Żonkile, która upamiętnia powstanie w getcie warszawskim. Obejrzeliśmy ciekawe filmy przygotowane przez Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN. Rozmawialiśmy o czasach, których już nie ma, ale chcemy o nich pamiętać.

Czytaj więcej »
Iza

WIZYTA W TEATRZE

Dnia 15.04.2024 r.klasy 1-3 wybrały się na spektakl pt. „O małej syrence w niejednej piosence”. Celem wycieczki było rozbudzenie zainteresowania sztuką teatralną poprzez bezpośredni kontakt z teatrem i aktorami. Uśmiechy oraz gromkie brawa po spektaklu są z pewnością dowodem na to, że pobyt w teatrze

Czytaj więcej »
Skip to content