Publiczna Szkoła Podstawowa nr 3

PODRÓŻ DO MAROKO- SPOTKANIE Z PODRÓŻNIKIEM.

Dziś w naszej szkole mieliśmy niezwykłe spotkanie z podróżnikiem, który przez wiele lat eksplorował fascynujące zakątki świata. Jego ostatnia przygoda przywiodła go do magicznego Maroka, o którym opowiedział nam pełną pasji relację.

Podróżnik zaczynał od opisu kolorowej i pulsującej życiem medyny w Marrakeszu. Opowiadał o zapachu orientalnych przypraw, gwarze targowisk i mistycznym klimacie, który otaczał go na każdym kroku. Przywitał nas pięknymi zdjęciami wąskich uliczek, z których wydobywały się dźwięki tradycyjnej muzyki i zapach świeżo przyrządzanych potraw.

Następnie przeniósł nas w głąb pustyni Sahara, gdzie snuliśmy się na wielbłądach przez złociste wydmy. Opowiadał o nocy spędzonej pod gwiazdami, podczas której mogliśmy podziwiać niezwykłe zjawiska astronomiczne i doświadczyć ciszy, która tylko tam panuje.

Nie mogło zabraknąć też wzmianki o imponujących zabytkach, takich jak kolorowe meczety, potężne fortyfikacje i tajemnicze ruiny. Każdy detal, który opowiadał, wzbudzał w nas coraz większe zainteresowanie i chęć poznania tego magicznego kraju.

Spotkanie z podróżnikiem było nie tylko pasjonującą podróżą po Maroku, ale także inspiracją do odkrywania nowych miejsc i kultur. Dzięki jego opowieściom poczuliśmy, że świat jest pełen niezwykłych przygód i czekają na nas niesamowite doświadczenia.

Więcej aktualności

Iza

KONKURS PIĘKNEGO CZYTANIA

Dnia 20 kwietnia w PSP nr 20 odbył się Miedzyszkolny Konkurs Pięknego Czytania. Organizatorkami Konkursu były Panie: Marzena Czekała i Dorota Słotwińska. Czytających oceniało profesjonalne JURY w składzie: mgr Grażyna Wilk – emerytowana wice dyrektor PSP nr 12,nauczyciel klas I-III mgr Elżbieta Pojasek-Ośko – nauczyciel

Czytaj więcej »
Iza

AKCJA ŻONKILE

Łączy nas pamięć Uczniowie klasy V oraz VII wzięli udział w akcji społeczno-edukacyjnej Żonkile, która upamiętnia powstanie w getcie warszawskim. Obejrzeliśmy ciekawe filmy przygotowane przez Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN. Rozmawialiśmy o czasach, których już nie ma, ale chcemy o nich pamiętać.

Czytaj więcej »
Iza

WIZYTA W TEATRZE

Dnia 15.04.2024 r.klasy 1-3 wybrały się na spektakl pt. „O małej syrence w niejednej piosence”. Celem wycieczki było rozbudzenie zainteresowania sztuką teatralną poprzez bezpośredni kontakt z teatrem i aktorami. Uśmiechy oraz gromkie brawa po spektaklu są z pewnością dowodem na to, że pobyt w teatrze

Czytaj więcej »
Skip to content