Publiczna Szkoła Podstawowa nr 3

Zapraszamy

Szanowni Państwo,

PSP3 im. KEN w Kędzierzynie-Koźlu jest miejscem, gdzie edukacja staje się pasją, a nauka przygodą w rodzinnej atmosferze.

Nasza szkoła to więcej niż tylko miejsce nauki – to mała społeczność, w której każde dziecko jest cenione i wspierane. Nasz niewielki rozmiar sprawia, że możemy skoncentrować się na indywidualnych potrzebach każdego ucznia, oferując mu najlepsze warunki do rozwoju.

W Trójce kładziemy szczególny nacisk na wielopokoleniową współpracę, tworząc tym samym wyjątkowy klimat, w którym uczeń czuje się jak w drugim domu.

Nasze małoliczne klasy pozwalają na bliski kontakt z nauczycielami, co sprzyja efektywnej nauce i tworzy warunki do rozwijania indywidualnych zainteresowań.

W naszej szkole wykorzystujemy innowacyjne rozwiązania w nauczaniu . Inspirujemy się aktywnością muzyczno-ruchową Botii Strauss, korzystamy z elementów pedagogiki Marii Montessori oraz Froebela. Dążymy do tego, aby nasze zajęcia były nie tylko edukacyjne, ale także angażujące i rozwijające kreatywność uczniów.

Chcemy podkreślić, że nasza szkoła to nie tylko miejsce nauki, ale także przestrzeń do rozwijania pasji i zainteresowań poprzez różnorodne aktywności. Nasze wyjątkowe programy obejmują nie tylko tradycyjne metody nauczania, ale także udział w ogólnopolskich eventach sportowych, fascynujące przygody związane z naturą oraz wyjścia na Wodne oKKo ,gdzie uczniowie rozwijają swoje pasje wodne, uczestniczą w ciekawych zajęciach edukacyjnych i spędzają czas aktywnie na świeżym powietrzu.

W klasach I-III praktykujemy nauczanie poprzez doświadczanie świata. Nasze zajęcia opierają się na praktycznym działaniu, dzięki czemu dzieci uczą się w sposób naturalny i angażujący, odkrywają tajniki przyrody , uczestniczą w pracach pielęgnacyjnych wokół roślin, angażują się w tworzenie kolorowych łąk kwietnych oraz prowadzą własne uprawy warzyw.

Najmłodszym oferujemy również sportową przygodę dziecięcej radości. Razem z nami będą mieli okazję uczestniczyć w różnorodnych zajęciach, które nie tylko rozwijają zdolności fizyczne, ale również kształtują wartości zespołowe i przyjaźń.

Zależy nam na tym, aby nasi uczniowie rozwijali się nie tylko intelektualnie, ale także społecznie i emocjonalnie.

Zapraszamy Państwa do odkrywania z nami magicznego świata nauki, w którym każde dziecko jest ważne, a edukacja to podróż pełna odkryć.

W PSP3 im. KEN w Kędzierzynie-Koźlu stawiamy na jakość, zaangażowanie i wspólną przygodę z nauką.

Dołączcie do nas i razem odkrywajmy potencjał każdego dziecka!

Kędzierzyn-Koźle, 12 lutego 2024r. Dyrekcja oraz Nauczyciele

Więcej aktualności

Iza

OGÓLNOPOLSKI KONKURS PRZEMIOTOWY- LEON- JĘZYK ANGIELSKI

Uczniowie z naszej szkoły w marcu przystąpili do Ogólopolskiego Konkursu Przedmiotowego Leon 2024. Z przyjemnością informujemy, że cztery osoby zajęły miejsca w pierwszej dziesiątce na szczeblu krajowym, uzyskując tytuł LAUREATA. Są to: Paulina Pniewska kl. I Szymon Krzywiński kl. I, Jagoda Bartkowiak kl. III oraz

Czytaj więcej »
Iza

ROWEROWA WYCIECZKA MAMUSIEK- AKTYWNE MIASTA

zisiaj, 13 czerwca, 13 wspaniałych kobiet zebrało się razem, aby wyruszyć na rowerową wyprawę w ramach akcji Aktywne Miasta. Wszystkie te niesamowite mamy są związane z Publiczną Szkołą Podstawową nr 3 – są mamusiami uczniów ii nauczycielkami. To był naprawdę super aktywny czas! Cieszę się

Czytaj więcej »
Skip to content