Publiczna Szkoła Podstawowa nr 3

Od przedszkola do ZSTiO- W ZDROWYM CIELE- ZDROWY DUCH

Podsumowanie projektu

,,Od przedszkola do ZSTiO …W ZDROWYM CIELE- ZDROWY DUCH’’.

Organizator : Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Kędzierzynie-Koźlu

Dnia 25.10.2023 w Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Kędzierzynie- Koźlu odbył się projekt ,,Od przedszkola do ZSTiO…w zdrowym ciele- zdrowy duch’’.

Był to projekt promujący aktywność ruchową, zdrowe odżywianie oraz integrujący uczniów w różnym wieku. Dzieci uciekają od kontaktów z rówieśnikami zamieniając je na komputer. Rzadziej widać młodych grających w różne gry sportowe, biegających, skaczących na skakance. Niesie to za sobą bardzo negatywne skutki. Młodzi ludzie coraz częściej nie potrafią ze sobą rozmawiać. Kędzierzyńskie osiedle Azoty oddalone jest od centrum miasta, aczkolwiek posiada odpowiednie zaplecze sportowe. Chcieliśmy, aby dzieci i młodzież z różnych rodzin i środowisk rozwijały swoje umiejętności sportowe. Będą one miały przełożenie nie tylko na ich rozwój ruchowy, ale także na życie codzienne.

Celem projektu było zainteresowanie uczestników różnego rodzaju formami aktywności ruchowej, która pozytywnie wpływa na ich zdrowie fizyczne i często też psychiczne. Dzięki temu wydarzeniu na pewno odkryły w sobie pasję, rozwinęły umiejętności oraz nawiązały nowe przyjaźnie i znajomości. Kolejnym celem naszego projektu było zwrócenie uwagi na odżywianie dzieci i młodzieży. Często zauważamy, że uczniowie nie mają pomysłu na pierwsze i drugie śniadanie- zapychają się fast foodami.

Pokazaliśmy jak dbać o siebie, jak być aktywnym- a wszystko to przez dobrą zabawę.

W projekcie wzięli udział uczniowie oraz nauczyciele Publiczna Szkoła Podstawowa nr 3 Kędzierzyn-Koźle, ZSTiO K-Koźleoraz przedszkolaki : Przedszkole Publiczne nr 7 w Kędzierzynie-Koźlu.

Projekt został zrealizowany ze środków Starostwo Powiatowe W Kędzierzynie-Koźlu.

Więcej aktualności

Iza

KONKURS PIĘKNEGO CZYTANIA

Dnia 20 kwietnia w PSP nr 20 odbył się Miedzyszkolny Konkurs Pięknego Czytania. Organizatorkami Konkursu były Panie: Marzena Czekała i Dorota Słotwińska. Czytających oceniało profesjonalne JURY w składzie: mgr Grażyna Wilk – emerytowana wice dyrektor PSP nr 12,nauczyciel klas I-III mgr Elżbieta Pojasek-Ośko – nauczyciel

Czytaj więcej »
Iza

AKCJA ŻONKILE

Łączy nas pamięć Uczniowie klasy V oraz VII wzięli udział w akcji społeczno-edukacyjnej Żonkile, która upamiętnia powstanie w getcie warszawskim. Obejrzeliśmy ciekawe filmy przygotowane przez Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN. Rozmawialiśmy o czasach, których już nie ma, ale chcemy o nich pamiętać.

Czytaj więcej »
Iza

WIZYTA W TEATRZE

Dnia 15.04.2024 r.klasy 1-3 wybrały się na spektakl pt. „O małej syrence w niejednej piosence”. Celem wycieczki było rozbudzenie zainteresowania sztuką teatralną poprzez bezpośredni kontakt z teatrem i aktorami. Uśmiechy oraz gromkie brawa po spektaklu są z pewnością dowodem na to, że pobyt w teatrze

Czytaj więcej »
Skip to content