Publiczna Szkoła Podstawowa nr 3

Od przedszkola do ZSTiO- W ZDROWYM CIELE- ZDROWY DUCH

Podsumowanie projektu

,,Od przedszkola do ZSTiO …W ZDROWYM CIELE- ZDROWY DUCH’’.

Organizator : Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Kędzierzynie-Koźlu

Dnia 25.10.2023 w Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Kędzierzynie- Koźlu odbył się projekt ,,Od przedszkola do ZSTiO…w zdrowym ciele- zdrowy duch’’.

Był to projekt promujący aktywność ruchową, zdrowe odżywianie oraz integrujący uczniów w różnym wieku. Dzieci uciekają od kontaktów z rówieśnikami zamieniając je na komputer. Rzadziej widać młodych grających w różne gry sportowe, biegających, skaczących na skakance. Niesie to za sobą bardzo negatywne skutki. Młodzi ludzie coraz częściej nie potrafią ze sobą rozmawiać. Kędzierzyńskie osiedle Azoty oddalone jest od centrum miasta, aczkolwiek posiada odpowiednie zaplecze sportowe. Chcieliśmy, aby dzieci i młodzież z różnych rodzin i środowisk rozwijały swoje umiejętności sportowe. Będą one miały przełożenie nie tylko na ich rozwój ruchowy, ale także na życie codzienne.

Celem projektu było zainteresowanie uczestników różnego rodzaju formami aktywności ruchowej, która pozytywnie wpływa na ich zdrowie fizyczne i często też psychiczne. Dzięki temu wydarzeniu na pewno odkryły w sobie pasję, rozwinęły umiejętności oraz nawiązały nowe przyjaźnie i znajomości. Kolejnym celem naszego projektu było zwrócenie uwagi na odżywianie dzieci i młodzieży. Często zauważamy, że uczniowie nie mają pomysłu na pierwsze i drugie śniadanie- zapychają się fast foodami.

Pokazaliśmy jak dbać o siebie, jak być aktywnym- a wszystko to przez dobrą zabawę.

W projekcie wzięli udział uczniowie oraz nauczyciele Publiczna Szkoła Podstawowa nr 3 Kędzierzyn-Koźle, ZSTiO K-Koźleoraz przedszkolaki : Przedszkole Publiczne nr 7 w Kędzierzynie-Koźlu.

Projekt został zrealizowany ze środków Starostwo Powiatowe W Kędzierzynie-Koźlu.

Więcej aktualności

Iza

POTYCZKI Z TECHNIKĄ W ZSTIO 2023

Uczniowie naszej szkoły w składzie Adam Urbanowski, Adam Święconek oraz Krzysztof Rzepliński zdobyli VI miejsce w Turnieju Wiedzy Technicznej ” Potyczki z techniką” w ZSTiO w Kędzierzynie-Koźlu. Konkurs obejmował wiedzę z takich przedmiotów jak: informatyka, fizyka, matematyka, j. angielski, j. niemiecki, technika, mechatronika. GRATULUJEMY SUKCESU

Czytaj więcej »
Iza

ŚWIATOWY DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI

Już po raz kolejny 21 listopada obchodzimy w nasze szkole Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień. pod hasłem: „ Bądź dla wszystkich życzliwy, a świat będzie szczęśliwy…” Dzień ten służy promowaniu idei pokoju na całym świecie poprzez okazywanie przyjaznych emocji. Były wspólne rozmowy na temat życzliwości

Czytaj więcej »
Iza

DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA- 17.11.2023

W dniu 17 listopada w naszej szkole odbył się Międzynarodowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Od rana na wszystkich uczniów, rodziców i nauczycieli czekało wiele atrakcji. Można było zagrać w Matematyczną Ruletkę, sprawdzić swoją wiedzę z tabliczki mnożenia poprzez udział w loterii. Na wszystkich znawców tabliczki mnożenia

Czytaj więcej »
Skip to content