Publiczna Szkoła Podstawowa nr 3

Strażacy z wizytą u nas w szkole.

W poniedziałek 11.09.2023 roku strażacy z Państwowej Straży Pożarnej w Kędzierzynie-Koźlu odwiedzili uczniów naszej szkoły. Celem spotkania była profilaktyczno-informacyjna edukacja na temat pierwszej pomocy przedmedycznej ( jedną z najważniejszych umiejętności zdobywanych w szkole jest umiejętność udzielania pierwszej pomocy), przedstawienie specyfiki pracy strażaków oraz pokaz sprzętu ratowniczo-gaśniczego. Pogadanki na temat bezpieczeństwa oraz postępowania w czasie zagrożenia przeprowadzono na holu szkolnym. W drugim etapie spotkania dzieci udały się na zewnątrz, gdzie mogły usiąść w samochodzie pożarniczym, zobaczyć sprzęt ratowniczo-gaśniczy oraz pokaz obsługi podnośnika oraz dzieci miały możliwość na chwilkę poczuć się jak strażak mierząc strój strażacki lub ,,gasić ” pożar.

Więcej aktualności

Iza

ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2023/2024

Drodzy Uczniowie i Rodzice, Z radością i dumą żegnamy kolejny rok szkolny, pełen wyzwań, nauki i niezapomnianych chwil. Chcielibyśmy podziękować Wam za ciężką pracę, zaangażowanie i wsparcie, które przyczyniły się do wspólnych sukcesów. Przed nami czas zasłużonego odpoczynku. Życzymy Wam wspaniałych, pełnych przygód wakacji, które

Czytaj więcej »
Iza

PODZIĘKOWANIA DLA RODZICÓW

Szanowni Państwo, Drodzy Rodzice Uczniów PSP3 im. KEN w Kędzierzynie-Koźlu, Z wielką radością i wdzięcznością zwracam się do Państwa w imieniu całej społeczności naszej szkoły. Miniony rok szkolny był wyjątkowy, pełen wyzwań i sukcesów, a wszystko to nie byłoby możliwe bez Waszego wsparcia i zaangażowania.

Czytaj więcej »
Iza

WYCIECZKA ROWEROWA KLASY V

Dziś uczniowie klasy V wraz z wychowawcą wybrali się na super wycieczkę rowerową po lasach Nadleśnictwo Kędzierzyn, Lasy Państwowe . To ważne, że dzieci angażują się w aktywność fizyczną, a ta przygoda była niezapomniana! Wspólnie wspieramy Akcję Aktywne Miasta i kręcimy kilometry dla naszej szkoły.

Czytaj więcej »
Skip to content