Publiczna Szkoła Podstawowa nr 3

Strażacy z wizytą u nas w szkole.

W poniedziałek 11.09.2023 roku strażacy z Państwowej Straży Pożarnej w Kędzierzynie-Koźlu odwiedzili uczniów naszej szkoły. Celem spotkania była profilaktyczno-informacyjna edukacja na temat pierwszej pomocy przedmedycznej ( jedną z najważniejszych umiejętności zdobywanych w szkole jest umiejętność udzielania pierwszej pomocy), przedstawienie specyfiki pracy strażaków oraz pokaz sprzętu ratowniczo-gaśniczego. Pogadanki na temat bezpieczeństwa oraz postępowania w czasie zagrożenia przeprowadzono na holu szkolnym. W drugim etapie spotkania dzieci udały się na zewnątrz, gdzie mogły usiąść w samochodzie pożarniczym, zobaczyć sprzęt ratowniczo-gaśniczy oraz pokaz obsługi podnośnika oraz dzieci miały możliwość na chwilkę poczuć się jak strażak mierząc strój strażacki lub ,,gasić ” pożar.

Więcej aktualności

Iza

Wycieczka klasy III

Klasa 3 na wycieczce. W poniedziałek 2.10. uczniowie klasy 3 miali okazję wspólnie miło spędzić czas. Byliśmy w restauracji na lodach. Następnie odwiedziliśmy miejsce pamięci ofiar II wojny światowej, nawiązując do dzisiejszego Dnia Pamięci Cywilnej Ludności Powstańczej Warszawy. Podczas wycieczki pogoda i humory dopisały:)

Czytaj więcej »
Iza

IV Integracyjny Miting Lekkoatletyczny

Dnia 28.09.2023 w słoneczny czwartek uczniowie klasy V wzięli udzał w IV Integracyjnym Mitingu Lekkoatletycznym na Stadionie ,,Kuźniczka ” w Kędzierzynie Koźlu. Celem organizacji imprezy było :podsumowanie efektów szkoleniowych uzyskanych w trakcie treningów oraz wzmacnianie poczucia własnej wartości poprzez udział w zawodach i odnoszenie sukcesów.

Czytaj więcej »
Iza

Europejski Dzień Języków Obcych 27.09.2023

Dnia 27 września obchodziliśmy Europejski Dzień Języków Obcych. Odbył się konkurs językowy „Translate It”, podczas, którego wszyscy uczniowie tłumaczyli wylosowane słówka. Na zajęciach języka angielskiego odbyły się quizy i zadania w grupach mające na celu poznanie innych kultur europejskich. Wszystkim uczestnikom wydarzenia dziękujemy i życzymy

Czytaj więcej »
Skip to content